تغذیه و سرطان پستان

رویارویی با سرطان پستان

در ادامه سری مقالات رویارویی با سرطان پستان به مسائل مربوط به تغذیه سرطان پستان می‌پردازیم. تغذیه – رساندن مواد مغذی مورد نیاز به بدن – برای همه مهم است. هنگامی که ورزش و حفظ وزن سالم ترکیب می‌شوند، تغذیه مناسب روشی عالی برای کمک به بدنتان است تا سالم و قوی بماند.

اگر در حال حاضر تحت درمان سرطان سینه هستید یا در گذشته تحت درمان سرطان سینه قرار گرفته‌اید ، تغذیه مناسب برای شما بسیار مهم است. در این بخش می‌توانید درمورد تغذیه سالم  بخوانید و اطلاعاتی بدست ‌آورید در باب اینکه در طول و بعد از درمان چه چیزی بخورید و چگونه بخورید.

غذا خوردن سالم به چه معنی است؟

تغذیه سالم به معنای خوردن انواع غذاهایی است که مواد مغذی مورد نیاز شما را برای حفظ سلامتی‌تان تامین می‌کنند. دریابید که چگونه رژیم خود را متعادل کنید و تناسب اندام خود را مدیریت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر مطلب تغذیه سالم به چه معنی است را بخوانید.

تغذیه سالم در طول درمان سرطان پستان

اگر در حال بهبودی و ریکاوری بعد از عمل جراحی هستید ، یا تحت شیمی درمانی، پرتودرمانی یا سایر معالجات سرطان سینه قرار گرفته‌اید ، تمرکز شما روی رهایی از سرطان است. تغذیه سالم به شما کمک می‌کند با رساندن مواد مغذی مورد نیاز به بدنتان در این مبارزه نیرومند باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر، سری مقالات تغذیه سالم در طول درمان سرطان پستان را بخوانید.

تغذیه سالم بعد از درمان سرطان پستان‌

تغذیه سالم و فعالیت بدنی بعد از درمان بسیار مهم است چرا که شما پس از معالجه بهبود می‌یابید و زندگی خود را با رهایی از سرطان سینه آغاز می‌کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مطلب تغذیه سالم بعد از درمان سرطان پستان را بخوانید.

تغذیه و کاهش خطر سرطان پستان

در این بخش می‌توانید آنچه را که ما امروزه در مورد تأثیر مواد غذایی بر خطر ابتلا به سرطان‌ سینه می‌دانیم ، دریافت کنید. در مورد غذاهایی که حاوی ترکیبات تغذیه‌ای سالم هستند ، بخوانید و بفهمید که “ارگانیک” و “اصلاح شده ژنتیکی” به چه معنی هستند ، و یاد بگیرید که چگونه غذاها را به روش‌هایی انتخاب و یا تهیه کنید که خطرات بیماری‌های ناشی از غذا را کاهش دهید. برای مطالعه بیشتر در این مورد، به مقاله تغذیه و کاهش خطر سرطان پستان مراجعه کنید.

مکمل‌های غذایی در سرطان پستان

بسیاری از زنان مبتلا به سرطان سینه از مکمل‌های غذایی مانند ویتامین‌ها ، مواد معدنی و گیاهان دارویی استفاده می‌کنند و امیدوارند که این مواد به آن‌ها در قدرتمند ماندن کمک کنند. درباره پیشنهادات استفاده از مکمل‌ها در مقاله مکمل های غذایی در سرطان پستان اطلاعات کسب کنید.